Вступна кампания-2021

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
працюють з 07 червня по 24 вересня 2021 року

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
Луганської державної академії культури і мистецтв

Положення про освітній центр “Донбас-Україна”
Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях

Положення про освітній центр “Крим-Україна”
Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Відповідальна особа за роботу освітніх центрів .І.Б.) Адреса Контакти
Київська Галина Миколаївна Вулиця Чигоріна 20, м. Київ,     Телефони: +38 (044) 222-51-85, +38 (094) 822-51-85,
+38 (099) 409-52-63
Графік роботи: 07 червня – 24 вересня 2021 року понеділок – п’ятниця   1000 – 1700
(вихідний – субота, неділя)


Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»
Коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв

Відповідальна особа за роботу освітніх центрів   Заклад загальної середньої освіти   Адреса освітніх центрів Контакти
Русецька Вікторія Олександрівна Навчально-виховний комплекс «Кремінський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 – заклад дошкільної освіти» Кремінської районної ради Луганської області
Адреса: проспект Дружби 1, м. Кремінна, Луганська область, 92905
проспект Дружби 1, м. Кремінна, Луганська область     Телефон: +38 (050) 665-85-52  
Графік роботи центрів: з 09.06. по 23.10.2020 року
понеділок – п’ятниця: 09:00 – 16:30 (вихідний – субота, неділя)

 «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу: телефон 0 800 504 425 – безкоштовно.

ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПУ ВСТУПНИКІВ З КРИМУ ТА ДОНБАСУ          

Вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України, АР Крим і м.Севастополя можуть вступити в українські ЗВО за спрощеною процедурою без складання ЗНО. Такі умови передбачені законодавством України.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерство освіти і науки України продовжують співпрацювати над проведенням інформаційної кампанії щодо здобуття освіти громадянами, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, до українських закладів вищої освіти.

Особливості вступу

У 2020 році випускники з тимчасово окупованих територій України можуть вступати за спрощеною процедурою до понад 210 університетів, на базі яких діють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Такі освітні центри працюватимуть у кожному ЗВО у Донецькій та Луганській областях на підконтрольній Україні території, а також будуть створені на базі низки університетів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ та Міністерству культури та інформаційної політики у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Полтаві, Львові, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську та інших містах України.

Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати в будь-який з цих закладів без складання ЗНО. Для цього їм потрібно обрати спеціальність і заклад освіти, а потім звернутись до освітнього центру “Крим-Україна” чи “Донбас-Україна” у цьому закладі між 7 червня та 24 вересня 2021 року.

Для вступу мешканцям з тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму та м. Севастополя не потрібно мати українського паспорта, достатньо мати свідоцтво про народження.

У освітній декларації вступники вказують дані про свої результати навчання за курс загальної середньої освіти.

Вступники з АР Крим і Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти-2, доступної у кожному з закладів вищої освіти, де працюватимуть освітні центри. А вступники з окупованих територій Луганської та Донецької областей вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

Освітні центри

Освітні центри – це центри здобуття освіти для вступників із тимчасово окупованих та непідконтрольних територій, створені на базах університетів.

Вступати через освітні центри можуть мешканці непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей (зокрема з лінії розмежування), а також Криму, які проживають на тимчасово окупованій території (чи переселилися з неї після 01 січня 2021 року) та:

●     не мають українського документа про освіту та не проходили ЗНО;

●     мають український документ про освіту;

●     проходили ЗНО та мають відповідні сертифікати.

Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають складати два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти. Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.

На час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та складання вступних іспитів освітні центри сприяють поселенню вступників до гуртожитків закладу вищої освіти. У разі необхідності вступники можуть проживати в гуртожитках протягом усього часу до надання рекомендації для вступу або відмови в її наданні.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат, але не складали ЗНО або не склали його з усіх необхідних предметів – також можуть скористатися спрощеною процедурою. У такому разі вони складають у закладі вищої освіти українську мову та історію України та третій вступний іспит (або творчий конкурс), який залежить від обраної спеціальності.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат і склали ЗНО, мають можливість вступати до будь-якого ЗВО України.

Безпека

Україна дбає про безпеку вступників із тимчасово окупованих та непідконтрольних територій. Їхні імена у рейтингових списках, списках рекомендованих до зарахування та у наказах про зарахування шифруються. Кожному вступнику присвоюється цифровий код.

Алгоритм дій для вступу без ЗНО

1. Обери спеціальність, за якою хочеш навчатися.

2. Обери навчальний заклад із переліку.

3. У період із 7 червня до 24 вересня звернись до освітнього центру.

4. Особисто подай заяву та заповни освітню декларацію в освітній центр.

5. Склади у школі при освітньому центрі два іспити державної підсумкової атестації (українська мова, історія України).

6. Отримай довідку про складання ДПА, яка є підставою для вступу (вона протягом трьох місяців буде замінена на документ про середню освіту (свідоцтво/атестат) державного зразка України).

7. Склади у закладі вищої освіти іспити за обраною спеціальністю.

8. Стань студентом обраного закладу.

Міністерство культури та інформаційної політики України уповноважило заклади вищої та фахової передвищої освіти забезпечувати функціонування освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.05.2016   № 560 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 р. за  № 795/28925 та наказу Міністерства освіти і науки України від 21.06.2016 № 697 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2016 р. за № 907/29037 Міністерство культури та інформаційної політики України наказами від 21.04.2020 № 1665 та від 21.04.2020 № 1666 уповноважило заклади вищої та фахової передвищої освіти, що належать до сфери управління МКІП, забезпечувати функціонування освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас -Україна».

Перелік закладів вищої та фахової передвищої освіти підпорядкованих Міністерству культури та інформаційної політики України,  уповноважених забезпечувати функціонування освітніх центрів «Донбас-Україна», «Крим-Україна» :

 1. Закарпатська академія мистецтв
 2. Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
 3. Коледж Луганської державної академії культури і мистецтв
 4. Луганська державна академія культури і мистецтв
 5. Львівська національна академія мистецтв
 6. Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка
 7. Маріупольська філія Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури
 8. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв
 9. Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
 10. Національна музична академія України імені П. І. Чайковського
 11. Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової
 12. Харківська державна академія дизайну і мистецтв
 13. Харківська державна академія культури
 14. Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського

МИРУ, ЗДОРОВ’Я ТАУСПІХІВ ВАМ!