Магістрантка Академії спеціальності «Сценічне мистецтво» успішно реалізує театральні проєкти в Республіці Хорватія

Студентка магістратури спеціальності «Сценічне мистецтво» Олеся Русінова, як авторка п’єси та режисерка успішно реалізувала перформанс «Українські сезони» в місті Пула (Республіка Хорватія). У творчому проєкті символічно відображені українські календарно-обрядові свята. Після цієї події черговою роботою Олесі стала вистава «How are you?..» – історія людей, які приховують в собі власні емоції й душевний біль, пов’язаний з війною. Також в сценічному творі розглядаються теми «фейковості» в соціальних мережах та знущання з тварин. Другу прем’єру цієї вистави, яка відбулась 11 лютого 2023 року, висвітлювало центральне телебачення Республіки Хорватія.

Разом з мамою, Світланою Русіновою, Олеся організувала дитячу театральну студію для українських дітей, які опинилися в Хорватії. В студії вже проходять вистави, авторами яких є Олеся та її мама. Також Олеся стала авторкою сценарію, перекладачем та головною організаторкою заходу присвяченому роковинам від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Олеся вважає, «що дуже важливо бути голосом України за кордоном, вести боротьбу за незалежність рідної країни на своєму мистецькому міжнародному просторі, формувати імідж українця у Світі та, взагалі, робити власний внесок до Перемоги!»

Ознайомитись з матеріалами засобів масової інформації Республіки Хорватія, в яких розкривається творча діяльність Олесі, можна за посиланнями:

https://www.glasistre.hr/kazaliste/kazaliste-dr-inat-i-ukrajinsko-kazaliste-yury-olesha-ukrajinska-godisnja-doba-premijerno-u-pulskoj-gradskoj-radionici-804320;
https://www.glasistre.hr/kazaliste/suradnja-kazalista-dr-inat-iz-pule-i-yury-olesha-iz-odesse-duboko-emotivna-ukrajinska-godisnja-doba-u-puli-804730;
https://www.glasistre.hr/kultura/2023/02/24/uciteljica-iz-odese-u-puli-vodi-dramski-studio-za-djecu-iz-ukrajine-predstava-praznik-masljana-u-847995;
https://www.istra24.hr/kultura/olesia-rusinova-prica-o-ukrajinki-koja-je-izbjeglicku-golgotu-okrunila-kazalisnim-predstavama.

Щиро радіємо за Олесю й бажаємо нових цікавих проєктів!  

Пресцентр Академії