Нарада Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій і Спілки ректорів

23 квітня 2020 року відбулося  спільне онлайн-засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України й Спілки ректорів закладів вищої освіти.

Нараду проводив голова Комітету Сергій Бабак. Від українських ЗВО у спільній онлайн-нараді взяли участь: президент Спілки ректорів закладів вищої освіти України Леонід Губерський, представники Президії Спілки, а також голови регіональних Рад ректорів закладів вищої освіти України.

Сергій Бабак відзначив, що система вищої освіти загалом працює у надзвичайному режимі і наголосив, що в результаті конструктивного діалогу профільний Комітет прагне почути пропозиції від очільників провідних ЗВО України. Ректори долучилися до жвавої дискусії й активно висували пропозиції. Серед основних проблем українських навчальних закладів було окреслено, зокрема, технологічні, методологічні, психологічні й матеріальні. Також розглядалися питання акредитації освітніх програм, організації вступної кампанії в умовах пандемії; обговорювалися пропозиції щодо внесення законодавчих змін, а також питання надання ширшої автономії ЗВО, включно із фінансовою автономією. Ректори висловили стурбованість тим, що наразі в українських ЗВО майже повністю відсутні медичні працівники. Подібна практика, як погодилися ректори, за умов поширення коронавірусу потребує перегляду й подальшого запровадження конструктивних змін, відповідно до вимог сучасної ситуації.

Підсумувавши перебіг дискусії, Сергій Бабак запропонував Спілці ректорів закладів вищої освіти України очолити процес підготовки звернення до Комітету, щоб узагальнити ключові пропозиції, озвучені під час наради.