Коледж Луганської державної академії культури і мистецтв


Коледж є нащадком і прямим спадкоємцем трьох творчих навчальних закладів, які в різні роки з’являлися в Луганську. Дата заснування коледжу сягає корінням у 1927 рік, коли за рішенням Донецького обласного управління професійно-технічної освіти на базі ізостудії заводу імені Жовтневої Революції була організована профшкола малювання та живопису. Своє сучасне обличчя навчальний заклад набуло наприкінці XX століття, в 1997 році, коли на базі трьох установ Міністерства культури України: училища культури, музичного і художнього – створюється коледж культури і мистецтв.

Імена багатьох діячів культури і мистецтва, що вийшли зі стін коледжу, стали гордістю Луганщини, а їх блискучий талант і майстерність підкорили і підкорюють не тільки вітчизняних глядачів, але і  глядачів за межами нашої  країни. Серед них:  народний артист України, академік,  ректор  Національної  музичної академії ім. П. І. Чайковського – О. С. Тимошенко; народний художник України, професор Київської Національної академії мистецтв та архітектури – М. Т. Попов; народний артист України, академік, професор, ректор Донецької консерваторії ім. С. С. Прокоф’єва – В. В. Воєводін; заслужений артист Росії, професор Московської консерваторії ім. П. І. Чайковського Ю. А. Тканов та інші.

Гордістю і славою коледжу є його творчі колективи. За роки існування коледжу їх було дуже багато яскравих, талановитих, неповторних, дали путівку в життя багатьом співакам, танцюристам, музикантам. Деякі колективи існують вже понад 50 років – народний ансамбль пісні і танцю «Луганські візерунки», камерний оркестр «Серенада», джаз-бенд «Диксиленд», спортивно-хореографічний ансамбль «Талісман», навчальний театр-студія «Одкровення», дитяча філармонія «Ровесник», хоровий колектив «Благовіст», духовий оркестр, оркестр народних інструментів.

instagram facebook