Представники українського студентства взяли участь у роботі Європейської студентської асамблеї

31 травня 2023 року в Європейському Парламенті в Страсбурзі відбулася Європейська студентська асамблея (European Student Assembly – ESA), яка щороку збирає понад 200 студентів з Європейських університетських альянсів (EUC) для обговорення нагальних питань, розробки політичних рекомендацій, їх адвокації серед стейкхолдерів у Європейському Союзі. 

До роботи цьогорічної Європейської студентської асамблеї долучилося у форматі онлайн українське представництво Erasmus Student Network (ESN) – загальноєвропейської студентської організації, яка ставить за мету підтримку й розвиток студентських обмінів. 

Представники ESN Ukraine та студентства Артем Целіков та Дар’я-Асенія Коломієць донесли для учасників Асамблеї контекст, у якому живуть українські студенти під час збройної агресії рф: щоденне руйнування закладів вищої освіти, цілих міст, численні фінансові виклики. 

Були представлені проміжні результати опитування Ukrainian Students Abroad 2.0, де обговорюється роль у розбудові України студентів, що повертатимуться додому після програм академічної мобільності та повних освітніх циклів. 

Учасники Європейської студентської асамблеї привітали ініціативи, спрямовані на здобуття українськими студентами якісної освіти в рамках багатьох програм, в тому числі Erasmus+.

Пресцентр Академії