Рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації

Міністерство освіти і науки України презентувало матеріали у сфері цивільного захисту та безпеки життєдіяльності:

 інформаційний матеріал «Абетка безпеки», що розроблений Державною службою України з надзвичайних ситуацій, з можливістю встановлення мобільного додатку «Абетка безпеки» на смартфон через Play  Маркет.

Для укриття населення Києва від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту. Фонд включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Керівники організацій та власники вищезгаданих споруд за необхідності забезпечать вільний доступ для укриття. Для зручності інформування населення Київська міська державна адміністрація оновила мапу, де вказані адресні місця укриттів у підземному просторі.

За посиланням «Рекомендований вміст тривожної валізи».

За посиланням «Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», що розроблена Міністерством культури та інформаційної політики».

Дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз склала посібник «Ми готові. Про дітей». Як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти в різних ситуаціях, як то природні катаклізми чи війна. У своїх рекомендаціях Ройз спиралась на матеріали Служби тилу Ізраїлю. Вона пропонує закріплювати знання у форматі ігор у супергероїв.

Міністерство освіти і науки України