В Україні проходять тренінги з першої психологічної допомоги для фахівців закладів мистецької освіти

Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з Українським Червоним Хрестом проводять серію тренінгів з першої психологічної допомоги в різних областях України для викладачів закладів мистецької освіти.

Навчання проводиться в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

13 та 16 червня 2023 року навчання проходило в Харкові для педагогів з декількох регіонів країни, а 19 та 20 червня 2023 року тренінги відбувались в Києві для викладачів закладів вищої мистецької освіти в приміщенні Держмистецтв, в яких взяли участь працівники Луганської державної академії культури і мистецтв та Фахового мистецького коледжу.

Серію тренінгів, що проходили в Києві, відкривала в. о. Голови Держмистецтв Ольга Россошанська, яка у своєму вітальному слові зазначила, що отримані під час цього навчання фахівцями закладів мистецької освіти уміння і навички допоможуть їм краще реагувати на нові виклики сьогодення та сприяти налагодженню теплих і довірливих відносин зі студентами, що постраждали від дій ворога й потребують особливої уваги та підтримки.

Як вказують інструктори Українського Червоного Хреста, результатом проведення цих тренінгів є підвищення готовності викладачів надавати ефективну першу психологічну допомогу студентам, сприяти їхньому ментальному добробуту і забезпечувати безпеку навчального середовища. Крім того, цей тренінг поглиблює знання про психологічне здоров’я в навчальних закладах і сприяє створенню культури дбайливості та підтримки серед викладачів, студентів та учнів.

Також планується проведення таких тренінгів і в інших містах України про що фахівці закладів мистецької освіти обов’язково будуть повідомлені завчасно.

Серія тренінгів з Першої психологічної допомоги проводиться Українським Червоним Хрестом в рамках проєкту «Підтримка психологічного здоров’я та психосоціальна підтримка переміщеного населення з України», що реалізується за підтримки Європейської комісії та Данського Червоного Хреста.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти