Майстер-клас Томаша Слюсарчика (труба) м. Краків, Польща

7 листопада в Луганській державній академії культури і мистецтв відбувся майстер-клас зіркового європейського трубача Томаша Слюсарчика.

Томаш Слюсарчик – професор, викладач гри на трубі музичної Академії м. Кракова, Університету музики Фридеріка Шопена у Варшаві; музичної Академії ім. Ф. Нововейського м. Бидгоща (Польща).

Томаш Слюсарчик закінчив Академію музики в Кракові у класі Бенедикта Матусіка. Під час навчання відвідував курси, що проводились видатними трубачами: Едуардом Тарром і Девідом Стаффом (Королівська академія музики). Брав участь у Міжнародній академії Баха під керівництвом Гельмута Ріллінга. У 1996-99 рр. – трубач оркестру «Capella Cracoviensis». Музикант співпрацює із Краківською, Жешувською філармонією, оркестром оперного театру у Варшаві, «Оркестром вісімнадцятого століття» в Амстердамі.

У якості соліста і камерного музиканта концертує на багатьох фестивалях в Польщі та за кордоном, серед них – «Музика в Старому Кракові», органних фестивалях у Варшаві.

У майстер-класі взяли участь студенти кафедри музичного мистецтва Луганської державної академії культури і мистецтв. Також на майстер-клас були запрошені студенти кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

Томаш Слюсарчик провів індивідуальну роботу з кожним студентом над технікою гри: майстром були запропоновані цікаві технічні вправи, які знімають м’язову напругу у звуковидобуванні. Окрім того, Томаш познайомив студентів із старовинними інструментами епохи Бароко і продемонстрував гру на них. Багато корисних знань і вмінь отримали від європейської зірки усі, хто був присутнім на зустрічі. Усі учасники майстер-класу залишилися задоволеними!

Міжнародну співпрацю розпочали та очікуємо на продовження таких зіркових майстер-класів!